مضنون حمله اخیر پاریس بازداشت شد – اخبار ورزشی و رزمی

خبرگزاری ایسنا: پلیس فرانسه پس از یک تعقیب و گریز طولانی در یکی از بزرگراه‌های شمال فرانسه مضنونی را که با خودرو نیروهای گشتی ارتش این کشور را در شمال پاریس زیر گرفته و 6 تن را مصدوم کرده بود، مضروب و بازداشت کرد
فلورنس پارلی وزیر دفاع فرانسه گفت: این حمله ثابت کرد که تهدیدات فعال همچنان باقی مانده و حضور نیروی 7 هزار نفری ضربت بیش از هر زمان دیگری لازم و ضروری است.

دادستان‌های مقابله با تروریسم فرانسه تحقیقاتی را در رابطه با این حمله آغاز کرده‌اند که این اقدام آنها بدین معناست که معتقدند این حمله عمدی بوده و با انگیزه تروریستی صورت گرفته است.

خبرگزاری ایسنا: پلیس فرانسه پس از یک تعقیب و گریز طولانی در یکی از بزرگراه‌های شمال فرانسه مضنونی را که با خودرو نیروهای گشتی ارتش این کشور را در شمال پاریس زیر گرفته و 6 تن را مصدوم کرده بود، مضروب و بازداشت کرد.
مقامات پلیس فرانسه در توئیتی اعلام کردند که 300 افسر پلیس برای بازداشت این مضنون بسیج شده بودند.

ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه نیز تایید کرد که پلیس مضنون اصلی این حمله را بازداشت کرده است. فیلیپ گفت: این مضنون در بزرگراهی خارج از پاریس بازداشت شده است.

انگیزه وی از انجام این حمله هنوز مشخص نیست اما مقامات گفتند که این مضنون به صورت عمدی به سربازان حمله کرده و مقامات مقابله با تروریسم فرانسه تحقیقاتی را در این رابطه آغاز کرده‌اند.

این مضنون روز گذشته در یک کمین زمانبندی شده، با خودرو نیروهای گشتی ارتش فرانسه را هدف گرفت و پس از آن با سرعت فرار کرد و باعث آغاز یک تعقیب و گریز گسترده شد.

براساس گزارشات، این مضنون بخاطر آنکه مورد اصابت 5 گلوله پلیس قرار گرفته در حال حاضر در بیمارستان به سر می‌برد. در جریان این عملیات تعقیب و گریز یک افسر پلیس نیز زخمی شده است.

یک منبع قضائی گفت: مضنون یک تبعه الجزایری است که به صورت قانونی در فرانسه زندگی می‌کرد و روزنامه لوپاریزین این مضنون را “هامون ب” 37 ساله  توصیف کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *