به دنبال باز كردن گره «سرزمين كهن» در بهارستان – اخبار ورزشی و رزمی

روزنامه جوان – محمدصادقی: معاون سیما می‌گوید در هفته‌های اخیر دیدار و جلسات فشرده‌ای با نمایندگان مجلس برای رفع مشکل سریال «سرزمین کهن» ساخته کمال تبریزی داشته است
روزنامه جوان – محمدصادقی: معاون سیما می‌گوید در هفته‌های اخیر دیدار و جلسات فشرده‌ای با نمایندگان مجلس برای رفع مشکل سریال «سرزمین کهن» ساخته کمال تبریزی داشته است.

سرزمین کهن از معدود تولیدات تلویزیونی است که پخش آن به دلیل اعتراضات قومیتی متوقف شد و حتی معترضان به سریال در برخی از شهر‌ها دست به اعتراضات خیابانی زدند.

مسلماً تلویزیون برای فصل پاییز به دنبال پخش مجموعه‌های تلویزیونی جدیدی خواهد بود و روشن شدن تکلیف «سرزمین کهن» می‌تواند این سریال را به بخت اول تلویزیون در شب‌های پاییز تبدیل کند.

حال بعد از چند سال از آن زمان، دوباره بحث سریال سرزمین کهن به میان آمده است. مرتضی میرباقری، معاون سیما درباره آخرین وضعیت این سریال می‌گوید: نظراتی نسبت به این سریال وجود داشت و نقدهایی وارد شد که برای رفع آنها دوستان بختیاری ما، نمایندگانی تعیین کردند و با آنها جلساتی را برگزار کردیم.
 
وی می‌افزاید: می‌توان گفت ما طی دو تا سه هفته گذشته چندین جلسه ۱۰ ساعته با نمایندگانی از قوم بختیاری برگزار و تمام نکات مورد نظر را دریافت و موارد را اعمال کردیم و اکنون امیدواریم در این فرآیند بعد از اینکه همه مسائل مرتفع شد این سریال فاخر را پخش کنیم. میرباقری درباره زمان پخش سریال «سرزمین کهن» نیز می‌گوید: حتی بخش‌هایی از سریال هم برای این افراد نمایش داده شد و امیدوارم توافق نهایی به انجام برسد تا تکلیف پخش این سریال نیز مشخص شود.
 
«سرزمین کهن» از جمله پروژه‌های فاخر تلویزیونی تعریف شده و صداوسیما مجدانه به دنبال ساخت فازهای دوم و سوم این سریال است. با وجود این هنوز گرهی که بر پخش این سریال خورده باز نشده است. از سخنان معاون سیما چنین برداشت می‌شود که ایراداتی که به سریال سرزمین کهن گرفته شده باید وسیع‌تر از اعتراضات اولیه به یک دیالوگ چند کلمه‌ای در یک قسمت از سریال باشد. این نخستین بار در نوع خودش است که صداوسیما برای حل مشکل یک سریال به سراغ مجلس می‌رود و از نمایندگان مجلس برای رفع آن کمک می‌خواهد.

سرزمین کهن عنوان پروژه‌ای تلویزیونی است که در سه فاز تعریف شده بود اما در زمان پخش اولین فاز آن به خاطر دیالوگی در یکی از قسمت‌های اولیه سریال، اعتراض‌هایی را در شهر‌های بختیاری‌نشین در پی داشت؛ اعتراضاتی که باعث شد عزت‌الله ضرغامی، رئیس وقت سازمان صداوسیما به منطقه بختیاری سفر کند و با مردم آن منطقه دیدار رو به رو و چهره به چهره داشته باشد تا اعتراضات را کنترل و فروکش کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *