اشپیگل: ترامپ، رئیس جمهور بحران ساز است – اخبار ورزشی و رزمی

خبرگزاری تسنیم: هفته نامه “اشپیگل” در مطلبی نوشت: مناقشات اتمی با کره شمالی و  مسئله راستگرایان افراطی و نژادپرستان در ایالت ویرجینیای آمریکا یک بحران بین المللی و یک بحران ملی است که هر دو ضعف رهبری رئیس جمهور آمریکا را نشان می دهند
نویسنده در ادامه با اشاره به حمله به تظاهرات کنندگان مخالف نژادپرستی در ایالت ویرجینیای آمریکا نوشت: نژادپرستان و نئونازی هایی که در پایان هفته گذشته در ایالت ویرجینیا فریاد خشم سر دادند همه از طرفداران وفادار رئیس جمهور آمریکا هستند.  پیروزی انتخاباتی ترامپ و شعار اول آمریکای وی خوشایند این گروه است.

اشپیگل در ادامه نوشت: روسای جمهوری آمریکا همواره بیش از تنها رئیس جمهوری برای آمریکا بوده اند. آن ها رهبران بین المللی هستند. آن ها می توانند مناقشات جهانی را آرام کرده، زندگی انسان ها را نجات دهند و در خدمت پیشرفت مشترک همه ملت  ها باشند؛ یا عکس همه این اقدامات را انجام دهند.

واکنش های ترامپ به هر دوی این بحران ها فاجعه بار است. مرد کاخ سفید تا جایی که می تواند  این بحران ها را تشدید می کند به جای اینکه تنش زدایی کند.

“دونالد ترامپ”  بعد از گذشتن هفت ماه از ایفای مسئولیتش در آمریکا خیلی خصلت هایی را که در بالا به آن اشاره شد نداشته است. این رئیس جمهور 71 ساله آمریکا نه یک برنامه ملی و نه بین المللی ندارد و برنامه اش تنها  توجه به نفس خودش است. اما کسی که به عنوان رئیس جمهور آمریکا دنیا را فراتر از منیت خود درک نکرده و نمی تواند این کار را کند صلح را در داخل این کشور و آن سوی مرزها به خطر می اندازد.

اینکه ترامپ تا امروز دهان باز نکرده و حادثه ایالت ویرجینیا را به عنوان ترور مشخص نکرده است و این نژاد پرستان را نژاد پرست ننامیده است توسط این گروه ها نوعی حمایت و پشتیبانی ارزیابی می شود.

به این ترتیب ترامپ کشور مهاجر آمریکا را جدا کرده و بر بحران ها دامن می زند. اگر ترامپ جلوی رنسانس راست افراطی در کشورش را نگیرد حادثه تلخ شارلوتزویل در ایالت ویرجینیا تنها مورد این چنینی باقی نخواهد ماند. همچنین در این بحران هم موردی مشابه کره شمالی دیده می شود که ترامپ به عنوان رئیس جمهور می تواند آن را آرام  یا تشدید کند. اما ترامپ تا به حال تنها به عنوان بحران ساز فعال بوده است.

خبرگزاری تسنیم: هفته نامه “اشپیگل” در مطلبی نوشت: مناقشات اتمی با کره شمالی و  مسئله راستگرایان افراطی و نژادپرستان در ایالت ویرجینیای آمریکا یک بحران بین المللی و یک بحران ملی است که هر دو ضعف رهبری رئیس جمهور آمریکا را نشان می دهند. “دونالد ترامپ”، رئیس جمهور آمریکا نمی تواند مناقشات را برطرف کند، بلکه قادر به انجام عکس آن است.
راستگرایان افراطی جمعه شب در شهر شارلوتزویل تجمع کردند تا به برداشتن مجسمه یکی از فرماندهان جنگ داخلی آمریکا که حامی برده داری بود، اعتراض کنند. حضور مخالفان آنها که عمدتا گروه های مخالف نژادپرستی بودند به درگیری فیزیکی منجر شد، در همین زمینه، رسانه های آمریکا گزارش دادند حمله یک ماشین به سمت مخالفان نژادپرستی در تظاهرات راستگرایان افراطی باعث مرگ یک تن و زخمی شدن چندین تن دیگر شد.

اشپیگل در ادامه نوشت: ما این روزها یک آزمون واقعی را برای رئیس جمهور آمریکا تجربه می کنیم. برای اولین بار دردوران ریاست جمهوری اش دونالد ترامپ حالا باید به بحران های خارجی واکنش نشان دهد. وی باید در برابر مسئله مناقشات با کره شمالی و همچنین بحران ملی ایجاد شده بعد از راهپیمایی راستگرایان افراطی در ایالت ویرجینیای آمریکا واکنش نشان دهد.

مثلا در مناقشات با کره شمالی دونالد ترامپ به جای نادیده گرفتن تئاتر تهدید و ایجاد یک اتحاد موثر با چین و در نظر گرفتن  نظامی گری برای بدترین حالت، به سخنوری های جنگ افروزانه روی آورده است. ترامپ به این ترتیب نه تنها با چین بیگانه می شود همچنین شرایط مناسبی را برای عطش دیکتاتوری کره شمالی فراهم می کند و آن ایجاد تهدید خارجی و در بهترین حالت تهدید از طرف آمریکا است. رئیس جمهوری آمریکا از این مناقشات یک بحران بین المللی ساخته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *