نمایش «گودزیلا» در فستیوال فیلم توکیو – اخبار ورزشی و رزمی

روزنامه بانی فیلم: به مناسبت سی امین سالگرد برگزاری فستیوال فیلم توکیو، نسخه بازیابی شده دیجیتال یک فیلم دهه پنجاهی روی پرده سینما می رود
یک برنامه سوال و پاسخ نیزبرای پیش نمایش فیلم در فروم بین المللی توکیو برگزار می شود که پیشتر قرار بود هاریو ناکاجیما، بازیگری که لباس گودزیلا را در ۱۲ فیلم سینمایی بین سال های ۱۹۵۴ و ۱۹۷۵ پوشید، حضور یابد. اما این بازیگربه تازگی درگذشت.

به نقل از هالیوود ریپورتر، فستیوال بین المللی فیلم توکیو (TIIF) به منظور جشن گرفتن سی‌امین سالگرد برگزاری این فستیوال برنامه‌های مختلفی برگزار می‌کند و قصد دارد فیلم اصلی «گودزیلا» محصول سال ۱۹۵۴به کارگردانی ایشیرو هوندا را به نمایش بگذارد.

فستیوال بین المللی فیلم توکیو از روز بیست و پنجم اکتبر آغاز می‌شود و تا روز سوم نوامبر ادامه دارد.

ناکاجیما کارش را با بازی در فیلم‌های سامورایی و جنگی شروع کرد که «هفت سامورایی» ساخته آکیرا کوروساوا و «عقاب پاسیفیک» از جمله آنها بود. او بازی در نقش «گودزیلا» را از سال ۱۹۵۴ با فیلم «گودزیلا، سلطان هیولاها» به کارگردانی ایشیرو هوندا شروع کرد.

گودزیلا از مهم‌ترین چهره‌های فرهنگ ژاپن است و کمپانی لجندری پیکچرز برای بازسازی فیلم «گودزیلا» سه سال پیش جایزه‌ای را از طرف دولت ژاپن دریافت ‌کرد. سازمان تجارت خارجی ژاپن، وزارت اقتصاد ژاپن، کمپانی تجارت و صنعت و کنسول ارشد ژاپن در لس‌آنجلس این جایزه را رسما به سازندگان آمریکایی این هیولا اهدا ‌کردند. این جایزه توسط نخست‌وزیر شینزو آبه به وجود آمده تا بتواند جهانی‌شدن تجارت خلاقانه ژاپن را افزایش دهد.

نسخه اولیه گودزیلا سال ۱۹۵۴ با عنوان «گوجیرا» راهی سینماهای ژاپن شد و گودزیلا جایگاه شخصیت مثبت یا منفی را در فیلم ندارد بلکه نشان دهنده چهره وحشتناک طبیعت است. اولین نسخه سینمایی آمریکایی گودزیلا با بودجه بزرگ ساخته سونی در سال ۱۹۹۷ بود که رونالد امریش آن را کارگردانی کرد و چنان متفاوت از آب درآمد که اعتراض ژاپنی‌ها را موجب شد که آن را فیلم گودزیلا نمی دانستند.

امتیاز فیلم «گودزیلا» در اختیار کمپانی ژاپنی توهو است که تاکنون ۲۸ فیلم متفاوت در طول ۶ دهه، از این موجود ساخته است.

از دیگر چهره هایی که در این برنامه حضور دارند می توان به شوگو تومیاما که ۱۲ فیلم از این فرنچایز محبوب هیولایی بین سال های ۱۹۸۹ و ۲۰۰۴ را تهیه کرد و همچنین شینجی هیگوچی اشاره کرد که یکی از کارگردان های ریبوت سال گذشته این فرنچایز محصول کمپانی توهو با عنوان «بازگشت گودزیلا» بود.

فیلم «گودزیلا» ساخته گرت ادواردز، باری دیگر این مجموعه هیولای ژاپنی را سر زبان‌ها انداخت و فروشی بیش از ۵۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان داشت.

در عین حال قرار است آهنگ نسخه بازیابی شده دیجیتال این فیلم که قرار است روز سی و یکم ماه اکتبر به نمایش دربیاید، توسط ارکستر فیلارمونیک توکیو به صورت زنده نواخته شود. هدایت ارکستر را کائورو وادا بر عهده دارد که یکی از دانشجویان آکیرا ایفوکوبه، سازنده آهنگ فیلم اصلی بوده است.

نمایش «گودزیلا»ی اوریجینال در فستیوال فیلم توکیو 

از دیگر رخدادهایی که مخصوص این سالگرد در فستیوال توکیو برگزار می شود می توان از یک برنامه برای طول شب از فیلم های سینمایی مخصوص هالووین یاد کرد که شب بیست و هشتم اکتبر در فضای آزاد پخش می شود.

روزنامه بانی فیلم: به مناسبت سی امین سالگرد برگزاری فستیوال فیلم توکیو، نسخه بازیابی شده دیجیتال یک فیلم دهه پنجاهی روی پرده سینما می رود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *