کاهش آمار غرق شدگان در مازندران – اخبار ورزشی و رزمی

خبرگزاری ایرنا: رئیس هیات نجات غریق وغواصی مازندران گفت: آمارغرق شدگان ساحل خزر در این استان در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 28 درصد کاهش یافت
نقی کریمیان افزود: براساس آماراز ابتدای اجرای طرح سالم سازی در ساحل مازندران دراول خردادماه تاکنون 39 نفرغرق شدند که این آمار در مدت مشابه سال قبل حدود 50 نفر بود.

وی اضافه کرد : هم اکنون حدود یکهزار ناجی در این استان در اجرای طرح سالم سازی همکاری دارند و همین تعداد نیروی ناجی آموزش دیده برای کمک به اجرای طرح آماده هستند.

کریمیان افزود: این افراد پس از نجات به دلیل نامساعد بودن وضعیت جسمی برای مداوا در بیمارستان بستری و پس از دوره درمان مرخص شدند.

رئیس هیات نجات غریق مازندران گفت که از بدو شروع طرح سالم سازی ( اول خردادماه ) تاکنون 126 غریق از مرگ نجات یافتند.

وی دلیل ازدیاد آمار غرق شدن نیروهای بومی و محلی را در مازندران در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بی توجهی به هشدار ناجیان و نداشتن آگاهی از تفاوت شنا در دریا با استخر از سوی نیروهای بومی دانست.

وی علت کاهش غرق شدگان در ساحل خزر را در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته حضور فیزیکی ناجیان غریق در 350 نقطه حادثه خیز عنوان کرده است.

* نجات 126 غریق ازمرگ حتمی دردریای خزر

کریمیان با انتقاد از مجریان طرح سالم سازی و ویلاهای خصوصی به دلیل به کارنگرفتن ناجیان آموزش دیده گفت که باید برای کاهش آمار تلفات انسانی در این طرح ها نیروهای نظارتی با مالکان طرح های سالم سازی و ویلاهای خصوصی فاقد ناجی برخورد کنند.

در سال جاری در ساحل 338 کیلومتری خزر در مازندران 93 طرح سالم سازی اجرا شد که 52 نقطه شناگاهی نیز در این طرح ها برای شناگران ساماندهی شد.

 

خبرگزاری ایرنا: رئیس هیات نجات غریق وغواصی مازندران گفت: آمارغرق شدگان ساحل خزر در این استان در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 28 درصد کاهش یافت.
رئیس هیات نجات غریق مازندران اظهارداشت: طبق بررسی 15 نفر از غرق شدگان دریای خزر در سال جاری را نیروهای محلی و بومی منطقه تشکیل می دهند و 24 نفر نیز در طرح های سالم سازی و ویلاهای خصوصی دراین استان غرق شدند.

در سال گذشته 83 نفر در ساحل خزر جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با سال قبل آن (94) 11 درصد کمتر شد.

در مجموع در 4 ساله دولت تدبیر و امید با اجرای طرح سالم سازی دریای خزر در مازندران آمار غریق حدود 70 درصد کم شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *