سه محور اصلی مذاکرات سرلشکر باقری در ترکیه – اخبار ورزشی و رزمی

خبرگزاری تسنیم: سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح که به‌دعوت رسمی ژنرال «حلوصی آکار» همتای ترکیه‌ای خود امروز  در صدر یک هیئت بلندپایه نظامی وارد آنکارا شد، در فرودگاه اسن‌بوغای آنکارا از سوی مقامات عالی‌رتبه نظامی این کشور  مورد استقبال قرار گرفت
وی افزود: مدت‌های زیادی بود که چنین رفت‌وآمدهایی میان دو کشور صورت نگرفته بود، اما با توجه به تحولات منطقه و مسائل مربوط به امنیت دو کشور، امنیت مرزها، مقابله با تروریسم لازم بود این سفر انجام بشود که در این مقطع این اتفاق افتاد.

سردار باقری در سفر سه‌روزه خود به ترکیه علاوه بر دیدار با همتایش، با عالی‌ترین مقامات سیاسی و نظامی این کشور از جمله رجب طیب اردوغان رئیس جمهور و همچنین وزیر دفاع این کشور دیدار خواهد داشت. مبارزه با تروریسم، تحولات منطقه، روابط دوجانبه دفاعی و همکاری‌های مرزی از محورهای دیدار سرلشکر باقری با مقامات ترکیه عنوان شده است.

خبرگزاری تسنیم: سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح که به‌دعوت رسمی ژنرال «حلوصی آکار» همتای ترکیه‌ای خود امروز  در صدر یک هیئت بلندپایه نظامی وارد آنکارا شد، در فرودگاه اسن‌بوغای آنکارا از سوی مقامات عالی‌رتبه نظامی این کشور  مورد استقبال قرار گرفت.
مراسم استقبال رسمی از سردار محمد باقری تا ساعاتی دیگر از سوی ژنرال حلوصی آکار رئیس ستادکل ارتش ترکیه در مقر ستادکل ارتش این کشور برگزار می‌شود.

روابط دوجانبه دفاعی، تحولات منطقه و موضوع مبارزه با تروریسم و همکاری‌های مرزی مهمترین محورهای گفتگوی سردار سرلشکر باقری با مقامات ترکیه است.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح صبح امروز پس از ورود به آنکارا با بیان اینکه ترکیه به‌عنوان یکی از همسایگان مهم جمهوری اسلامی ایران از جایگاه بااهمیتی در منطقه و سطح دنیای اسلامی برخوردار است، گفت: ما دارای روابط دوستانه چند صد ساله با کشور ترکیه هستیم و مرزهای امن و آرامی داریم، اما برای تبادل نظر و همکاری بیشتر درباره موضوعات نظامی و مسائل مختلف منطقه‌ای، لازم بود که این رفت‌وآمد انجام بشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *